ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه دستگاه برش لیبل oppبا سرو
۱۳۹۷-۱۰-۱۸, ۰۵:۰۲ عصر
ارسال: #1
برنامه دستگاه برش لیبل oppبا سرو
کسی میدونه برنامه برش لیبل دستگاه oppکه در ان لیبل را به اندازه های مساوی برش می دهند و لیبل از یک نقطه مشخص برش میدهد چطور کار میکند؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۷-۱۰-۱۹, ۰۹:۳۲ صبح
ارسال: #2
RE: برنامه دستگاه برش لیبل oppبا سرو
سلام.
دستگاه برش لیبل یکی از بهترین مثال ها برای کاربرد سرو موتور می باشد . البته شما بدون سرو نیز می توانید این کار را انجام دهید.
همانطور که می دانید در این دستگاه یک موتور وجود دارد که لیبل را که مثل یک کلاف میباشد را می کشد و ان را باز میکند ویک موتور نیز وجود دارد که کاتر (تیغه برش لیبل)را می چرخاند.
اگر شما بخواهید که لیبل را به اندازه های مساوی برش دهید میبایست نسبت حرکت موتور ی که لیبل را میکشد وموتور کاتر یک نسبت مشخص باشد.چون معمولا سازنده گان این نوع دستگاه ها این دستگاه را برای لیبل های متنوع با طول های متفاوت می سازندمعمولا یک صفحه در مانیتور تعبیه میکنند که در ان طول لیبل را می توان مشخص نمود واین طول ،نسبت حرکت موتور کشنده لیبل (slave)به موتور کاتر (master)را مشخص میکند.
نسبت حرکتی را میتوان بوسیله نصب دوعدد انکدر که یکی متصل به موتور masterودیگری بهslave میباشد ایجاد نمود.اگر در موتور slaveاز سرو موتور استفاده شود می توان از انکدر خود سرو استفاده کرد.
برای اینکه همواره در یک نقطه خاص بتوان لیبل رابرش داد بر روی لیبل ها نقاطی به صورت مارک چاپ میکنند که این نقطه، نقطه مرجع میباشد.یک سنسور حساس به رنگ این نقاط را تشخیص میدهد.
برای اینکه لیبل در نقاط یکسان برش بخورد باید وقتی سنسور حساس به رنگ فعال میشود موقعیت انکدر master خوانده شود هر بار که این موقعیت خوانده میشود باید عدد یکسانی باشد.حال اگر این عدد این نسبت به عدد حالت قبلی افزایش داشت یعنی سرعت موتور slaveکم است و باید زیاد شود واگر کم باشد یعنی زیاد است وباید کم شود .باید بدانید که انکدر master در هر دور چرخش ری ست می شود.
حال شما باید این روند را در برنامه تان ایجادکنید.
امروزه بعضی از سازندگان سرو موتور این برنامه را در درایو سروهای خود به صورت اماده دارا میباشند ولی اگر شما بخواهید خودتان این روال راانجام دهید باید از کارت های سینکرونایزر ویا motion controller ها استفاده کنید .
terajexiaویا mc151شرکت امرن برای این کار مناسب می باشند.
در ایران دوشرکت پدیده پارس و کوشش کاران این نوع دستگاه را می سازند.که اولی از سرو موتور استفاده می کند ودیگری از موتور معمولی .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

Inverter & Servo  
کاربران حاضر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آغاز کننده forum.industrialvideo.ir
ارسال ها 2
بازديد ها 3616


پرش به انجمن: