ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمونه پروژه سیستم کنترل و دیسپاچینگ پست های توزیع برق
۱۳۹۸-۶-۲۹, ۰۱:۲۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸-۶-۲۹ ۰۱:۳۰ صبح، توسط احمدیان.)
ارسال: #1
نمونه پروژه سیستم کنترل و دیسپاچینگ پست های توزیع برق
در طراحی اولیه این پروژه در حدود 38 پست برق 20KV در نظر گرفته شد که اطلاعات آنها از طریق فیبر نوری به مرکز کنترل و دیسپاچینگ منتقل گردد.
در پیاده سازی سیستم مذکور با توجه به حجم زیاد کار برای سرعت بخشیدن به پروژه در فاز اول 23 پست برق مورد توجه قرار گرفت و الباقی در فاز دوم پروژه انجام گردید.
ساختار کلی سیستم
این سیستم از سه شبکه فیبر نوری با بیش از 14 کیلومتر طول و با ساختار رینگ تشکیل شده است.
این شبکه ارتباط بین پست های مذکور و اتاق کنترل اصلی و اتاق کنترل شماره 2 را برقرار می کند. در داخل هر پست از یک PLC جهت جمع آوری اطلاعات استفاده شده است که بطور متوسط در هر پست در حدود 160 ورودی دیجیتال و 24 خروجی دیجیتال و 226 ورودی آنالوگ وجود دارد که این اطلاعات پس از پردازش اولیه در کنترلرهای محلی از طریق شبکه به کنترلر اصلی سیستم منتقل می شود. در کنترلر اصلی لاجیک تعریف شده با بیش از 38000 متغیر کنترل شبکه توزیع را با توجه به شرح فرآیند ارائه شده به عهده می گیرد.
در این سیستم کنترلرهای اصلی شامل یک کامپیوتر صنعتی و یک نسخه نرم افزار TwinCAT می باشند.


محیط نرم افزار مانیتورینگ این سیستم بگونه ای طراحی شده که امکان مشاهده وضعیت تمامی اجزای یک سلول از هر پست اعم از وضعیت کلید، مقادیر قرائت شده (مانند ولتاژ-جریان-ضریب قدرت- توان- انرژی و...) را فراهم می سازد. در ضمن با توجه به دسترسی تعریف شده امکان قطع و وصل کلیدها از اتاق کنترل نیز فراهم گردیده است. شکل زیر آرایش کلی سیستم را نشان می دهد.

[تصویر:  1.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

PLC  
کاربران حاضر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آغاز کننده احمدیان
ارسال ها 1
بازديد ها 532


پرش به انجمن: