ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7 نکته انتخاب نرم افزار طراحی برد مدار چاپی
۱۳۹۹-۱۰-۲۴, ۰۲:۵۳ عصر
ارسال: #1
7 نکته انتخاب نرم افزار طراحی برد مدار چاپی
قیمت تنها یکی از فاکتورهای انتخاب نرم­افزار طراحی برد مدار چاپی است. توانایی و قابلیت نرم افزار بیشتر از هزینه در بلند مدت اهمیت دارد. نرم افزاری که بتواند حتی 10 % چرخه طراحی را سرعت ببخشد و محصول سریعتر وارد چرخه تولید شود، هزینه آن نرم افزار ناچیز خواهد بود.

مسلماً نرم افزارهای طراحی برد الکترونیکی هر کدام قابلیت متفاوتی دارند و محصولات الکترونیکی نیز هدف متفاوتی دارند. انتخاب نرم افزار اشتباه طراحی برد زمان، سود و حتی سلامت بیزینس را به خطر می اندازد. این موضوع که شما ضرورت کارایی نرم افزار را برای تمام جنبه های محصول در نظر بگیرید، اهمیت دارد.

اما از کجا بدانید که به دنبال چه چیزی باشید؟ سعی کردیم در این مقاله 7 نکته برجسته برای انتخاب ابزار طراحی برد الکترونیکی را شرح دهیم. با دنبال کردن این راهنما شما به شرکت خود برای انتخاب ابزاری مناسب کمک خواهید کرد.

نرم افزاری انتخاب کنید که محصول شما را بهتر کند.
نرم افزار طراحی برد مدار چاپی باید قابلیت و پارامتری داشته باشد که محصول را بهتر کند. محیط نرم افزار باید اجازه طراحی محصولی بهینه، قابل اعتماد و مقرون بصرفه را به شما بدهد. همه محصولات در نهایت ظاهری شبیه به یکدیگر شاید داشته باشند، ولی تفاوت زیادی بین برد مدار چاپی معمولی و برد مدار چاپی با درجه اطمینان بالا است. چون برد دومی شکست را بعنوان یک گزینه قبول نمی کند. براساس مطالعات سال 2019 مواردی که شرکت ها از نرافزار طراحی برد مدار چاپی انتظار دارند را بیان می کنند. کاهش هزینه محصول، سرعتدهی زمان ورود محصول به بازار و قابلیت اطمینان محصول الکترونیک از جمله این موارد است.اهمیت طراحی برد مدار چاپیدر بازار گوشی موبایل، ابعاد و طراحی فیزیکی محصول، دکمه ها و اسکرین آن با توجه به رقبا و مصرف کننده اهمیت دارد. بنابراین پارامتری که در نرم افزار پی سی بی اهمیت پیدا می کند، محور RF و سیاست کاری MCAD و طراحی برد منعطف/سخت با توانایی شناسایی و برطرف کردن مسائل مربوط به سیگنال ، قدرت و حرارت ضروری است.

نرم افزار طراحی برد مدار چاپی متناسب با محصول خود انتخاب کنید.
طیف گسترده ای برای طراحی برد مدار چاپی داریم. از طراحی برد مدار چاپی ارزان یک رو و دو رو تا طراحی پیچیده و چگال چند لایه ای برد مدار چاپی که فناوری ترکیبی دارند. همینطور نرم افزار طراحی محصولات برد مدار چاپی نیز طیف دارند. نرم افزارها با طیف گوناگونی از عملکرد و هزینه برا برآورده کردن نیازهای مختلف بازار داریم. تصمیم راجع به اینکه کدام نرم افزار متناسب با محصول است که تمام پارامترهای لازم طراحی برد را داشته باشد، چالش برانگیز است.

به طور مثال انتخاب نرم افزاری پیچیده، ممکن است برای محصول شما غیرضروری باشد و کار را به وقفه بیاندازد. نرم افزار رایگان و تجاری هر دو موجود است. نرم افزار رایگان اغلب محیط کار راحتی دارند و برای اجرای کوتاه و سریع طراحی ها بهترین انتخاب هستند. نرم افزارهای تجاری پیچیدگی لازم برای خلاقیت و نوآوری در طراحی برد را فراهم می کنند. گام دوم در انتخاب نرم افزار طراحی برد مدار چاپی این است که درجه درجه پیچیدگی محصول و نیاز بیزینس خود را مشخص کنید.

نرم افزار طراحی برد الکترونیکی باید متناسب بیزینس شما باشد.
در نظر داشته باشید که فناوری محصول شما در کنار نیاز و قابلیت بیزینس شما اهمیت دارد. شرکت های نرم افزار طراحی برد مدار چاپی با هم در هر قسمت از این نرم افزار با هم در حال رقابت هستند تا با پیاده سازی پارامتر و قابلیتی از طرح، نرم افزار شما را از رقبا متمایز کند. همچنین یکپارچگی محیط طراحی حفظ شود.

از ابزارهای ساده طراحی برد مدار چاپی برای سازنده تا ابزارهای بیزینس کوچک و متوسط تا نرم افزار تجاری بزرگ بسته به بازار و شرکت نرم افزار متفاوت خواهد بود. نرم افزار طراحی برای دانشجو، هکر و سازنده به صورت رایگان یا ارزان وجود دارند. این ابزارها برای برد مدار چاپی تک لایه و عمدتاً طرح های ساده و یا چند لایه با قابلیت های معمول و محدود کافی و کار کردن با آنها اغلب راحت است. بیزینس های کوچک قابلیت بیشتری از نرم افزار انتظار دارند. این نرم افزار لایه های بیشتر همراه با رسم شکل و پد، مسیریابی دستی بهتر، سطحی از پارامترها و مدیریت شبکه، کتابخانه های پیش فرض و پشتیبان آنلاین دارند اما محدودیت های شماتیکی ، مدیریت قیدها و قوانین دقیق مسیریابی وجود دارد. در هر صورت این نرم افزارها مناسب بیزینس کوچک است.

بیزینس های متوسط قدرت طراحی برد مدار چاپی پیچیده بدون زیرساختی که نرم افزار تجاری فراهم می کند، نیاز دارند. یکپارچگی و پیاده سازی کامل طرح برد برای مهندسین سخت افزار و گروه های کاری کوچک را پشتیبانی کند. با پشتیبانی طراحی FPGA و RF قوی تر ، برد منعطف/سخت، پر سرعت و سیاست کاری MCAD ، کتابخانه های مدل و حتی ابزارهای پیشرفته برای محصولات مدرن الکترونیکی موجود است.

ابزارهای تجاری تمام قابلیت ها را برای طراحی برد مدار چاپی فراهم می کنند. حتی تمام پیچیدگی های طراحی های پیچیده تیم های بزرگ و جهانی را پشتیبانی می کنند.

طرح های شرکت های بزرگ با پیاده سازی بهینه در منابع تیمی و مدیریت منطقی پارامترها با پایه ای جهانی که قابلیت مدیریت IP و زنجیره تامین و اعضای مختلف تیم را دارد.

تفاوت های نرم افزارهای طراحی برد مدار چاپی را مقایسه کنید.
مطمئن باشید که ارزیابی و تست نرم فزار طراحی برد مدار چاپی به زمان نیاز دارد. وقتی نرم افزاری را تستمی کنید، دلیل بر انتخاب آن نیست بلکه می خواهید نقاط ضعف و قوت آن را بشناسید تا از آن اطلاعات برای تصمیم گیری درست استفاده کنید. هر نرم افزاری روش مخصوص خود را برای طراحی دارد. عملگرها، مسیریابی ها که در ظاهر آسان به نظر می آیند، می توانند تفاوتقابل توجهی داشته باشند. قابلیت ها مانند طراحی برد منعطف/سخت، سیاست کاری MCAD ، شبیه سازی و قواعد در هر نرم افزار متفاوت خواهد بود. ابزارها حتی ممکن است برای تکمیل به ابزار دیگری نیاز داشته باشند. اطلاع دقیق از فناوری برد مدار چاپی و اجرای آن در انتخاب نرم افزار چالش برانگیز است. شرکت هایی ک تمام ملزومات محصول را در نظر نمی گیرند، بعداً زیان آن را در هزینه و عملکرد محصول و زمان ورود به بازار آن متحمل می شوند.

مقایسه بین دو نرم افزار برد مدار چاپی

نرم افزار برد مدار چاپی اجازه shift-left را در چرخه طراحی بدهد.
مثال چرخه طراحی shift-left برد مدار چاپیمرحله verification در مراحل اولیه چرخه طراحی باشد و نرم افزار شما تمام چرخه آنالیز را پوشش دهد. حل مسائل در مراحل اولیه هم به لحاظ زمانی و هم هزینه ای بهینه تر خواهد بود. وقتی به ابزار پیچیده شبیه سازی متکی باشید، تشخیص خطاهای ساده و برطرف کردن آن هفته ها ممکن است به طول بیانجامد. وقتی پیچیدگی محصول زیاد شود، خیلی از شرکت ها این نتیجه را غیر قابل اجتناب می دانند اما کار طراحی به این سختی و پیچیدگی نباید باشد و بر خلاف گذشته که در روش خطی اشتباهی کوچک، هزینه هنگفتی به پروژه تحمیل می کرد با روش جدید می توان جلوی این هزینه ها را گرفت و خروجی با درجه اطمینان بیشتر را تضمین کرد. در روش shift-left در چرخه طراحی یکپارچگی را می بینیم، خطا را در همان مرحله رفع می کنیم و نیاز به ابزار جدا برای کار نیست. این روش دامنه وسیعی از ابزار برای آنالیز و تحلیل را در فرآیند طراحی در اختیار مهندسین و طراحان برد قرار می دهد و تشخیص خطا را بسیار راحتتر و کارامدتر می کند.

ابزاری انتخاب کنید که از کارهای بین تیمی برای طراحی برد الکترونیکی پشتیبانی کند.
چالش ها و مسائل زیادی در سیستم های الکترومکانیکی داریم که نیازمند همکاری بین تیمی پیوسته و موازی است. این مورد برای موفقیت و بهره وری محصول نیاز است و چرخه های مجدد و غیر ضروری را حذف می کند. خیلی از شرکت ها هنوز از سیستم قدیمی داده ای IDF بین سیستم الکتریکال و مکانیکال استفاده می کنند که سیستم پیشرفته تر MCAD برای استفاده پیشنهاد می شود.

دقت کنید که روش شما قابل تعمیم باشد.
تمام پیچیدگی ها و ملزومات اولیه طراحی محصول باید به درستی فهمیده شود. بررسی آگاهانه ابزار طراحی که نیازمندی های آینده را نیز پوشش دهد لازم است. پیچیدگی های طرح و تعداد طراحان و مهندسین پروژه، اندازه فناوری شرکت ممکن است رشد کند و موقع انتخاب نرم افزار به این مهم باید توجه داشت.نتیجه: واضح است که تنها عامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار طراحی برد مدار چاپی هزینه نیست. امیدوار هستیم که این 7 نکته به شما در انتخاب نرم افزار متناسب با طراحی و بازار محصول یاری کند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

اخبار  
کاربران حاضر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آغاز کننده webjec
ارسال ها 1
بازديد ها 39


پرش به انجمن: